Červen 2009

Úterý 30.6.2009

30. června 2009 v 17:28 | RichaRd. |  Deník
Je úterý podvečer.
Už jsem v Praze, přijel jsem sem cca v 11 hodin 12 minut 28 vteřin. Cestoval jsem Žlutým autobusem. Cesta byla vcelku v pohodě, stevardka příjemná, film taky ušel...
Když jsem vystoupil z busu, potkal jsem kamaráda z Uherského Hradiště. Dobrá náhodička. :-)
Šel jsem si koupi denní lístek na MHD a vyrazil do metra. Skončil jsem na Karlově mostě, kde bylo hafo lidí. Hlavně teda Řeci. Čmárali po památkách křídama a křičali. Nehoráznost!!!
Chvíli jsem se porácel po Praze. Bylo mi strašné vedro, tak jsem si přezul boty a dal si žabky. :-)
Taky jsem se podíval na Staroměstské náměstí, Václavák, Muzeum... Vcelku nuda. Už se těším do Londýna. Tam odlétám zítra dopoledne.
Abych se vrátil k tomu úternímu podvečeru...sedím u pražáků (Gurina, Kanála a holek) a čučím na televizi. Tady budu i spát. Jsem jim vděčný, že mě dovolili tady přespat a hlavně si dát sprchu. Potřeboval jsem to. ...i když sprcha bude v následujích dvou měsících asi přepych.
Asi půjdeme zachvilku na pivo....

Pondělí, 29. června 2009

29. června 2009 v 11:26 | Michal |  Deník
U mě probíhá před-cestovní horečka následovně:

Jelikož opouštím Anglii na trvalo, dal jsem v práci výpověď, končím pronájem domu atd., tak se tady se všema postupně loučím, probíhají "leaving party", mám nějaké zařizování a balit se začnu až těsně před odjezdem. Minulou středu jsem u mě dělal grilování, další dva dny jsem žil jen z nějakého salátu, který přinesly polské kolegyně a ještě teď mám v mražáku polské klobásky a polský chleba. Budu tím živit Richarda, až přijede.
Včera večer jsme měli v práci večírek na rozloučení se se mnou a Karolínou (jedna z polských kolegyň), která taky končí. Bylo to fajn, ale středeční grilování u mě bylo lepší.
Do práce jdu ještě dnes a zítra večer mám poslední směnu.

Celkově mám ze všeho dobrý pocit a to je dobře.

Neděle 28.6.

28. června 2009 v 8:55 | RichaRd. |  Deník
Do této rubriky budeme psát, pokud nám to okolnosti umožní, aktuality a zážitky z cest.
Dnes jsem trochu upravil "Galerii" a dovolil jsem si na zkušenou vložit pár fotek z naší poslední společné výpravy.
Jinak už mám nachystané věci na balení, už jenom usmažit hromady řízků, abych nebyl ty 2 měsíce hladový, napchat to všechno do 65 litrové krosny a hotovo.
V úterý ráno jedu Žlutým do Prahy, tam trošku polozím nějaké místa. Nocleh mám zajištěný u pražáků. Ve středu pak odlétám do Londýna, kde bych měl být cca v 10:50 hod. Tam už mě bude čekat Michal a začne to. teda aspoň pro mne. :-)
...už se těším!

Tak. Konečně něco přidávám i já. Já Michal.

26. června 2009 v 16:11 | Michal |  O co jde?
Něco o našich plánech a tak různě..


V sobotu 4. července ráno odlétáme z Londýna do Madridu. Máme zaplaceno na 4 noci spaní v hostelu někde v centru.
Trošku prozkoumáme Madrid, dokonce se mi podařilo najít přes couchsurfing nějakou holku, která nás povodí po městě a pak na stopa vyrazíme na západ - směr Portugalsko. Podíváme se do Lisabonu a pak budeme pokračovat dál na jih k Gibraltaru, možná se podíváme do Maroka. Potom při jižním španělském pobřeží až do Barcelony, kde se pár dní zdržíme, protože tam mám kamarádku Laiu, která nás u ní nechá přespat, ukáže nám město a jak ji znám, tak i noční barcelonský život. Z Barcy přes Francii, Monako, Itálii a pak buď Rakousko, nebo Švícarsko a Německo domů, do rodného Hluku. V Itálii v Miláně musím navštívit Martu a rád bych se potkal i s Anjou ze Slovinska - ta se prý přes obědovou pauzu chodí koupat do Itálie, takže to není moc z ruky.

Takový je plán. Teda můj plán. Nevím, jestli jsem s tím už seznámil Richarda. Ale jednou je to tu napsáno, takže to bude muset být tak.

Jen abychom se nakonec neocitli někde úplně jinde, což je klidně možné, protože stopování je ošemetné. Jednou jsem si takhle chtěl vyjet s kámoškou jen někam na jih - do Hodonína, Břeclavi, nebo třeba kousek za hranice do Rakouska no a nakonec jsme se ocitli v Nízkých tatrách.

Takže budeme jezdit hlavně na stopa, spát ve stanu, jíst laciné konzervy a všechno si to náležitě užívat.


Pár zbytečných konkrétností:

Pokoj pro dva v Sudamericana Hostel v madridu na 4 noci - 108 Euro
Letenka Londýn - Madrid od EasyJet za dvě osoby 84 Liber

Máme jeden stan, já beru foťák a můj maličký počítač, abychom byli v kontaktu se světem, vařič, ešus, mapu a dobré boty.

Budeme se snažit psát do blogu co nejčastěji. Necháme se překvapit, jak často nám to situace dovolí.


A ještě pro lepší představu přidávám mapu:Statistika

26. června 2009 v 0:24 | Michal
Statistika návštěvnosti je počítána od 26.06.2009 00:21 GMT.

Kdo je Michal?

25. června 2009 v 23:54 | Michal |  Profily:
JMÉNO: Michal Pochylý

PŘEZDÍVKA: Na nástavbě mi říkali "zabiják", ale většinou mě lidi oslovují Míša :)

VĚK: Jsem ročník 1982, narozen koncem července, tak si to dopočítejte, lenoši!

POHLAVÍ: Jsem muž.

BYDLIŠTĚ:
- trvalé: Hluk
- přechodné: London
- oblíbené: Whole World - tohle se pro změnu nemusí počítat, ale přeložit

ZÁLIBY: četba, počítač/internet, kytara, přátelé (vlastně část z níže vyjmenovaných aktivit nejradši dělám s přáteli a Richard je jedním z nejlepších..), vaření (nejlépe pro někoho), cestování, cyklistika, climbing, sauna, plavání, turistika, dobré jídlo, dobré pití, chytré a hezké ženy, silná (tím nemyslím hlasitá) hudba a rád si vychutnám kvalitní film, taky mám draka, kterého občas vypouštím. Když jsem byl malý, tak jsem uměl plést a chodil jsem do gymnastiky. Taky mám matnou vzpomínku na nacvičování "něčeho" na spartakiádu.

ŘEKL O SOBĚ: ..že o sobě nerad mluví, ale na konkrétní otázky klidně odpoví.

PS: Jelikož jsem proslavený svou leností, tak jsem si už mohl dovolit jen okopírovat RichaRdův profil a vyplnit tam údaje o mě...

Aktuálně!!

25. června 2009 v 20:50 | RichaRd.
Stránky sice nejsou na takové úrovni, jak jsme chtěli, ale snad se to následující týden rozjede a splní to, co je od nich očekávané.
Mě začíná čundr již v úterý 30.6., kdy odjíždím do Prahy. Hned následující den odlétám do Londýna, kde mě již bude čekat Michal. Povodí si mě po Londýně, ukáže mě pár starých baráků a 4.7., v sobotu už začne čundr konečně i pro něj.
To společně odlétáme z Londýna do Madridu...