Čtvrtek, 2. července - Poznávání Londona:

6. července 2009 v 14:09 | RichaRd. ç Micha-All |  Deník
Dnešek byl hodně chodivý.

Hned ráno po probuzení nás Michal začal aktivně zapojovat do londýnského života. Nestihli jsme ani posnídat a hned letěli na bus. Doubledecker (tradiční červený dvoupatrový autobus) nás odvezl do Wallingtonu, kde nás už čekala Klára - Michalova kamarádka a bývalá spolupracovnice. Klára se nastěhovala místo Michala do jeho komůrky v domě v Suttonu. Za její přestěhování nás odměnila bohatou snídaní v podobě 15-ti cheesburgrů.

Nějak kolem poledne jsme vyrazili do centra na prohlidku...

Vlakem jsme se dostali do centra na Viktoria station a odtud pak metrem na Westminster. Tady jsme se pofotili u Big Benu, Parlamentu, Londýnského oka a pak se vydali pěšky podél Temže... Tady nás pobavili místní pouliční umělci. Nejvíce asi Charlie Chaplin. Po svých jsme se dostali až na Trafalkare Square (asi nejznámější Londonské náměstí) k Národní galerii. Tu jsme proletěli vcelku rychle a pokračovali na Piccadilly Square. Taky dost známéné londýnské náměstí. Vyfotil jsem si pár holubů.

Pak nás Michal vzal, teda metro nás tam vzalo, respektive odvezlo, Michal nás jen vedl, ale jsem mu za to vděčný, děkuju Michale! ...no, vzal nás do Camden Towt, jenž je čtvrť plná tatérských studií, obchodů s punkerskýma oblečkama a celkově i s divnýma lidma. Teda divní nejsou, jen mají na české poměry poněkud výstřední vkus. Ale v Londýně je to běžné. Celkově je Londýn ohromný v tom, že tam je každý každému ukradéný. Kdyby tam šel člověk třeba s h****m na hlavě, tak to nepřijde nikomu divné...i když to asi trochu divné je, co? :-/
V Camdenu jsme pojedli, udělali pár neméně dobrých fotek a šli...

Další zastávka byla v Národním Muzeu. Je to nádherná, hlavně obrovská budova, kde angláni vystavují nádherné věci z celého světa, co za celou historii nakradli. Všichni jsme si tam našli to svoje a odcházeli jsme odtud spokojení. Pochrochtávali jsme si blahem. Chňa, chňa, chňa... :-D

Jelikož se blížil čas setkání s Bárou, sedli jsme na/do metra a jeli na Hyde Park. Bára je další z mnoha Michalových kamarádek. Ona byla ovšem vyjímečná tím, že nám dovolila u ní z pátka na sobotu přespat.... Proč jsme tam spali se dočtete asi zítra.
Hyde Park - je to takový londýnský Central park. Je taky obrovský. Zrovna když jsme tudma procházeli, konal se zde koncert kapely Blur. V areálu, který byl kvůli této události postaven, byla strašná sposta lidí. Ti obklopovali i trávník v okolí a užívali si koncert zadarmo.

Když jsme večer dorazili zpět do Suttonu, ještě jsme si zašli na kebap a doma si dali zasloužené pivo. Jdeme spát, dnes toho bylo až až. :-)

Z dnešku je to asi tak ve stručnosti vše. Bohužel se sem nedá napsat všechno, ale hodně řeknou i fotky, které sem dáme, doufám, co nejdříve.*RichaRdova poznámka: "Londýnské metro je obrovské!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama