Neděle, 5.7.2009 v Madridu:

7. července 2009 v 20:57 | RichaRd. ç Mich-All |  Deník
Následující tři dny si byly hodně podobné. Zjistili jsme, že Madrid je opravdu krásné město. Je tu plno muzeí. Kupodivu snad i víc, než obchodů a to je v ČR utopie. V žádném z nich jsme teda nebyli, ale podívat jsme se byli snad na všechny. Ano, jsme asi trošku blázni, nachodili jsme nejméně 36 kilometrů, ale tak přece nebudeme furt jen ležet na pokoji. Teda pokojíčku. Navíc, když je tady průměrná teplota ve stínu asi 33°C.


V neděli se nám podařilo probudit svá unavená těla až před 12. hodinou polední. Něco jsme snědli, postupně se dali dohromady a vyrazili k nám tolik oblíbeným turistickým informacím. Slečna informátorka z nás byla asi už nešťastná, protože další den už tam nebyla. :-) Ale k topmu se dostanu... Inu, důvod, proč jsme tam šli, byla mapa. A tu jsme taky získali.
Potom už se dva kluci z Moravi vydali cestou necestou skrze Madridem...
Cestou na Tempo De Debod se nám ještě podařilo pořídit sim-kartu, od telefoní společnosti Yoigo, přes kterou se snad budeme moct připojovat na internet všude ve Španělsku. Doufáme tede, zdůrazňuji, protože v pokojíčku, u nás v hostelu, se nám to zatím moc nedaří.
Na již zmiňované Tempo De Debod jsme dorazili nějak kolem 15. hodiny. Jsou to ostatky nějaké strašně staré budovy a Michalovi se zde začalo chtít jít na malou stranu.
Odtud jsme zfrkli, je to totiž co by kamenem dohodil, někdo, k obrovském komplexu královských budov = dvě budovy + náměstí + park, jenž slouží královské rodině. Prohlídku tohoto jsme začali v parku Jardines de Sabatini. Michalo se chtělo na záchod ještě víc... Opravdu nádherný park, jenž má uprostřed jezírko s fontánou.
Tady jsme se chvíli vyvalili a chrochtali si na sluníčku s nohama osvěžujíc ve vodě. Paráda! :-)
Pak nás schodiště vyneslo na calle Bailén. Bulvár, kde sídlí již zmiňovaný komplex královských budov a taky tady falešně pohrával na saxofón místní žebrák.
Palacio Real je hlavní královské sídlo a společně s Plaza de la Arménia (náměstí) a Catedral de la Almudena ("kostelík") tvoří opravdu nádhernou panoramatu. ;-) Tady jsme udělali pár fotek a Michalovi už se nechtělo čurat. Prej to samo odeznělo, ale jak všichni víme, to je nemožné, že? :-\ Naproti tohoto je pak ještě místní opera - Teatro Real s parkem Plaza de Oriente. Jsou to strašné názvy a asi vám to nic neřekne, ale brzy dodáme fotky s popiskama!!
Dále, směrem jižním, jsme narazili na Cuesta de la Vega.Je to kostel, před kterým je socha papeže Jana Pavla druhého. Ta nás zaujala a hlavně byl vztup zdarma, tak jsme se do ní šli kouknout. Pán sekuriťák nás rukama nohama upozornil na to, že se vně může fotit, ale že si RichaRd musí sundat čepici z hlavy. Asi tam byla nějaké soutěž a já ji vyhrál, protože uvnitř pobíhalo několik důchodkyň s kloboukama na hlavě... :-\
Celle Bailén je opravdu dlouhý bulvár, jenž začíná u parku Jardines de Sabatini a končí až u San Francisco el Grande. Tady jsme udělali vlastní autoportrét a i my ukončili dnešní štaci Madridem.
Cestou na calle León, kde máme hostel, jsme šli přes Plaza de Cascorro, kde jsme udělali poslední dnešní fotku. Bronzovou sochu pána, který byl pojnemovaný právě podle tohoto náměstí. Nebo to bylo možná opačně, kdo ví. :-)

PS: Taky se nám podařil ohromný kousek, kdy jsme kousek od bydliště objevili Lídl. Z toho jsme měli opravdu radost!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 18. srpna 2009 v 18:54 | Reagovat

Ríšo, muž, když vstoupí do místnosti, budovy...(ať už je to kostel,divadlo, úřad, restaurace...), tak si vždy musí (na rozdíl od ženy) sundat čepici, klobouk, rádiovku...

2 Michal Michal | 18. srpna 2009 v 21:14 | Reagovat

Mimochodem takové věci nás učili na vojně. Teda hned po tom, co jsme se naučili jak zabít někoho bajonetem, nebo vykopat okop pro ležícího střelce.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama