Pátek, 23 července 2009 - Barcelona!

28. července 2009 v 2:31 | Mich-All § RichaRd. |  Deník
První noc byla hrozná. Bylo neuvěřitelné dusno. Jsme zvyklí na horko, ale v noci se venku v přírodě aspoň trochu ochladí a nad ránem bývá celkem chladno. Zato tady ve městě je všechno přes den rozpáleno sluncem, aby to v noci sálalo, jako jedny obrovské akumulační kamna. Navíc ta moje (Michalova) alergie..Po španělském ránu, které končí asi tak ve dvě odpoledne, jsme vyrazili s průvodkyní Laiou do Barcelony. První památka po cestě byla známá katedrála Sagrada Família, která se staví od roku 1884 a ještě pořád není dokončena. Práce by prý měly být dokončeny za dalších deset let, ale otázka je, jestli si tohle neříkali stavebníci už před těmi stodvaceti lety. Chvilku jsme poseděli v jedné z restaurací kolem a užívali si výhod komunikace s ostatními přes rodilého mluvčího.


Zastávka u Lainých bláznivých známých s atmosférou jako z filmů od Quentina Tarantina.

Pak procházka dolů po ulici La Rambla obsypané stánkaři a živými sochami se zastávkou na občerstvení čerstvým ovocem na obrovském trhu Mercat de la Boqueria, plném turistů, stejně tak, jako je plné celé centrum. Před sochou Marca Pola nás Laia opustila - šla s kočkou k veterináři. A tak jsme se napřed vydali k pobřeží, chvilku tam poseděli na molu, prošli jsme nedaleké nákupní centrum a zase se vydali do centra, vstřebávat atmosféru barcelonské Barcelony.


Stavili jsme se v turecké restauraci na kebab, procházeli se nekonečně dlouhými, úzkými uličkami, Richard nakoupil nějaké suvenýry a bylo nám dobře. Cestou jsme viděli neuvěřitelně dobré pouliční hudebníky, hrající na sitár, bubínky, saxofon, zvonečky a všechno, co bylo po ruce. Rádi jsme se na hodinku zdrželi posloucháním těch libých tónů.


Plaça de Catalunya bylo poslední místo našeho dnešního hraní si na turisty. Metrem na konečnou Horta, vyzvednout klíče od Laie a hurá domů.


*RichaRdova poznámka: Ještě tady Míša zapomněl napsat, že jsme se byli mrknout na Nou Camp. No, vlastně se mu ani nedivím. No Camp je domácí stadion fotbalistů FC Barcelona je to největší stadion v Evropě. Pro nás však největší zklamání.
Viděli jsme stadion fotbalistů londýnského Arsenalu, pak taky španělského Realu Madrid, ale tento stadion bych opravdu nezařadil mezi ty "nej." Z venku ani nepoznáte, že je to to, co by to mělo být a když už najdete bránu, kterou se dostanete do areálu, tak na vás zaútočí místní security. Navíc je líný vylézt z budky, tak ani nevíte který to byl, abyste mu mohli dát aspoň facku.... Prostě mu dávám 1 z 10. A to ani nevím proč. :-/
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama