Pondělí 6. & úterý 7. července 2009 - Procházka Madridem & relax na koupališti

8. července 2009 v 9:22 | Mich-All § RichaRd. |  Deník
Nejnáročnější den v Madridu pro nás bylo pondělí. Bylo to však plánovaně, takže je to v pořádku. Za to na úterý jsme si vymysleli odpočinkový den na koupališti - tam jsme si zaplavali, pokoukali na holky a trošku se opálili.

Pondělí - v poledne, po snídani a po pravidelné zastávce na informacích za krásnou slečnou informátorkou, která tam dnes však bohužel nebyla, jsme se přepravili madridským metrem (o kterém by stálo za to napsat samostatný článek - Richard se na něj už s radostí chystá) na stanici Begoňa, která je severně od centra, kousek od nemocnice a od které je to hlavně kousek ke čtyřem obrovským madridským mrakodrapům Cuatro Torres Business Area, které jsme chtěli vidět a taky viděli. Zpět do centra jsme se vydali pěšky.
Cestou jsme viděli hodně. Napřed dva nakloněné věžáky - Puerta de Europa, pak další z hlavních cílů - domácí stadion Realu Madrid - Estadio Santiago Bernabeu, se spoustou fanoušků, nedočkavě se chystajících přivítat nového hráče - Cristiana Ronalda, dále pak honosný toreadosrský stadion Plaza de Toros de las Ventas, z dálky jsme zahlédli mohutnou vysílací věž Torrespaňa - takový místní Jakešův prst a naše putování jsme zakončili v obrovském parku Parque de el Retiro plném bruslařů, běžců a procházejících se Madriďanů, který je kousek od našeho dočasného bydliště.
A viděli jsme mnohem více. Viděli jsme Madrid z jiného pohledu, než ho vidí většina běžných turistů a o to nám taky trochu jde - poznat svět ze všech stran, ne jen jak ho servírují cestovní kanceláře a turističtí průvodci. Ale samozřejmě i my máme průvodce. Proč objevovat objevené...Relaxační úterý.

Jak už jsme včera zjistili na informacích, tak koupaliště se nachází kousek od stanice metra Lago. Původně jsme tam chtěli jít pěšky, ale tím by se zbytečně narušila ta odpočinková pohoda dnešního dne. Svezli jsme se tam za jedno Euro metrem, vystoupili a zamířili k vodní ploše, kterou jsme zahlédli. Čím více jsme se blížili, tím více jsme začínali pochybovat o serióznosti místního informačního systému, který nás sem navedl. Malá přírodní nádrž se zelenou vodou, která taky lehce zapáchala a na které se prohánělo pár kajaků nám moc jako koupaliště nepřipadalo. Kolem byly sice nějaké restaurace se zahrádkama a pár lidma, ale ve vodě nikdo. Celé jsme to obešli a našli další informační budku, kde naštěstí zachránili jejich pověst a hlavně nás - koupaliště je na druhé straně stanice metra, než jsme se vydali my. Ještě že tak. Úplně nás vidím, jak se tam celé odpoledne rácháme témeř v močůvce ke všeobecnému veselí kolemjdoucích, abychom večer při odchodu zjistili, že jsme pitomci a že to pravé koupaliště je kousek vedle.

Tak to ale naštěstí nebylo. Zaplatili jsme necelých pět Euro a už jsme se procházeli kolem obrovského venkovního bazénu s krásně čistou vodou. Cennosti jsme uložili v úschovně, rozbalili na malém kousku trávníku ručníky a vlezli do ledové vody poloprázdného bazénu. Voda byla ledová byla jen na první chvíli, s chlorem se to tady asi taky nepřehání, takže se dalo bez problémů plavat pod vodou s otevřenýma očima.
Koupaliště je v hezkém prostředí, jen nás udivilo, jak málo lidí tam bylo a jak málo je tam plochy na ležení. Na kopci za tribunou byl další bazén - trochu menší, s větší plochou kolem a s více lidma a taky brouzdasliště pro děti a bufet.

Párkrát jsme se vykoupali, váleli se a plánovali další trasu na středu, protože to už odjíždíme z Madridu dál, neznámo kam. Richard se opálil, já se trošku spálil a jeli jsme domů. Vyhládlo nám, tak ještě proběhla svačinka v Burger King. Večer jsme se sbalili, zašli na internet o dům dál a rychle aspoň trošku zaktualizovali blog.


Náš pobyt v Madridu je u konce a před náma dlouhé týdny dobrodružného cestování po slunném Pyrenejském poloostrově.


*RichaRdova poznamka - V úterý jsme tak lenili, že jsme dokonce neudělali ani jednu fotku...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama