Sobota, 18. července 2009 - Zase plno zážitků

21. července 2009 v 20:33 | RichaRd. Ç Mich-All |  Deník
Ráno jsme si pro změnu trošičku pospali a po asi hodině dovádění v kempu (tím myslím vaření snídaně, balení stanu a pod.) jsme vyrazili k silnici.

Zastavilo nám hned asi třetí auto. A to se nám stalo osudným. Ono totiž vždy, když se nám ze začátku dne podaří dobrý stop, tak pak celý den stojí za h***o. Pán v červeném Renaultu si nás odvezl na konec města, kde byla výpadovka na dálnici. Tam jsme se taky postavili. A stáli jsme tam tak cca 3,5 hodiny.

Ovšem následující stop vyvrátil to, co jsme si vždycky mysleli.

Když jsme tam tak stáli a nudili se, tak jsem řekl Michalovi, že pokud nám zastaví nějaká ženská, tak jí dám snad pětikorunu....

Po již zmiňovaných hodinách nám zastavila bílá Lancia a v ní seděly dvě dámy. Luxus. :-) Svezli si nás až do Murcie. Cesta byla "legrační." Z rádia hrála divoká hudba, řidička, asi 50-ti letá a její polujezdkyně, asi 70-ti letá, patrně její matka, divoce houpaly hlavami do rytmu, tachometr ukazoval 160 a klimatizace frčela na plné pecky. Zážitekl!!

Holky nás vysadili na předměstí Murcíe a dokonce nám dali 5 euro. Asi si mysleli, že jsme nějací tuláci. Nebo jsme možná smrděli. Nevím.

Počkali jsme si na autobus do centra. Jsme přece boháči, s těmi pěti Eury. Ve městě jsme utratili další Eura za nákup jídla a pak jsme se přepravili dalším autobusem do Alicante.

Svezli se tramvají několik desítek kilometrů do přímořské vesničky Paradís a pozdě v noci na recepci v kempu přesvědčovali anglicky nemluvícího postaršího pána, že 30 Euro za noc opravdu platit nehodláme. Dopadlo to dobře, zaplatili jsme dvanáct, pán si nás zavedl na luxusní místo za záchodky, tam jsme se zakempili a spali jak ti medvídci z pohádky.

*RichaRdova poznámka - ráno vlastně nebylo tak super! Totiž, půlka našich věcí, které jsme si večer oprali a přes noc sušili na šňůře, byla potřísněná od holubů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama