Středa, 8. července 2009 - Odjezd z Madridu a první začátky toho pravého čundru

13. července 2009 v 11:08 | Mich-All ç RichaRd. |  Deník
Zvuky ulice pozdního večera a brzkého rána se v Madridu postupně prolnuly, slunce rozzářilo oblohu a už se prostě nedalo spát, i když by se ještě hodně chtělo.


Dobalili jsme posledních pár věcí, předali klíče paní domácí a odešli na vlak.

Řekli jsme se, že nejlepší bude se dopravit do menšího města a začít stopovat až tam. Domluvili jsme se na Toledu. Toledo je historické město v provincii Castilla-La Mancha - proslavené příběhy Důmyslného rytíře Dona Quiota de La Manche. Do historické části na celkem vysokém kopci jsme došli z nádraží pěšky a poprvé jsme pocítili na zádech tu pravou tíhu našich krosen. Navíc se horko zatím celkem stupňuje. Toledo je nádherné staré město s uzounkými uličkami různě se křižujícími a měnícími se ze stoupajících na klesající a opačně snad za každým rohem. I přesto se po celém městě prohánějí auta.
A tady jsme teprve začali poznávat to pravé Španělsko, protože Madrid, stejně tak jako všechna ostatní obrovská města, je v podstatě svůj vlastní stát, žijící svou vlastní kulturou, svým vlastním životem a tempem.

Prošli jsme centrum, shlédli pár památek a vyšli západní branou najít dobré místo na stopování.

Po dvaceti minutách za kruhovým objezdem u nás zastavil náš první stop a vzal nás do Polán. Z Polán jsme se dostali do Gálvez, pak do Navahermosa a z tama nás zavezl nějaký strejda na vlečce traktoru o kousek dál.

Dali jsme si pauzu v nějaké restauraci cv chatové oblasti, doplnili vodu a chytli stopa do Los Navalmorales. Dál nás vzal nějaký lékárník s kterým jsem si i konečně povykládal Anglicky a zavezl nás do Alcaudete. Už bylo nějak kolem osmi hodin večer, ale ještě jsme se rozhodli zkusit štěstí a dostali jsme se už jen o kousíček dál, kousek za dědinu Belvís de la Jara. Kousek jsme se ještě prošli, ale už byl nejvyšší čas postavit stan a tak jsme se rozhodli strávit první noc v nedalekém olivovém háji. Našli jsme to pravé místo, odházeli jsme kamení, rychle postavili stan, zabydleli se a šli spát.

Tím skončil náš první dobrodružný den na španělských cestách.


*RichaRdova poznámka: "Neříkejte Španělům ´No hablo espanoľ´!!! Znamená to, že neumíte španělsky, ale tady to funguje asi nějak opačně, protože vždy, když tuhle frázi použijeme, chtějí si s náma vykládat víc a víc..."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama