Deník

Monaco

16. září 2009 v 13:27 | Mich-All § RichaRd.
Naše návštěva Monaca byla spíše zběžná a mimo jiné i lehce vynucená naším vlastním slibem "reportáže" z něj. Cesta, kterou jsme kvůli tomu museli vykonat nám sice trochu zkomplikovala putování po světě, ale o to více máme zážitků.

Sředa, 12. srpna 2009 - z Benátek domů alias nikdy nestopujte Němky!

16. srpna 2009 v 21:54 | Mich-All § RichaRd.
Na devět hodin naplánovaný odjezd se nám zpozdil jen o čtvrt hodinky, takže vše probíhalo dobře, dokud se Maxi po pár hodinách jízdy nepodařilo špatně odbočit. Ona teda vlastně místo odbočení na Vídeň neodbočila vůbec, pokračovala dál na Salzburg a přišlo jí to v pořádku. Navíc se začínala projevovat jako pravý namyšlený trouba, takže místo aby poslechla naši radu a vrátila se zpět, tak si vymyslela vlastní trasu. Jeli jsme po nějakých okreskách v horách plných serpentýn, rychlostí asi 60Km/h. Hlavně že máme novou dálniční známku.

Čtvrtek, 6. srpna 2009 až úterý, 11. srpna 2009 - Padova, Venezia (Benátky)

14. srpna 2009 v 19:07 | RichaRd. § Mich-All
Ve čtvrtek, hned po snídani, jsme vyběhli s klukovským nadšením k bazénu. Už jsme se viděli jak trávíme celý den skákáním do vody, soutěžením v plavání pod vodou, ležením a pospáváním na břehu, nebo hraním karet v zajetí žhavých paprsků italského slunce. Naše sny rozehnala až ruka paní recepční, mávající ceníkem. Sedm Euro se nám zdálo moc, tak jsme aspoň odpoledne odjeli s holkama na prohlídku Padovy.

Středa, 5. srpna 2009 - Poslední stop

14. srpna 2009 v 18:59 | RichaRd. § Mich-All
Ráno slunce vychází o hodně dřív, než jsme zvyklí ze Španělska. Přece jen jsme se za pár týdnů přesunuli hodně na východ a dny se sice už krátí, ale tušíme, že se východ slunce ještě pořád posunuje a ráno začíná dřív.

Úterý, 4. srpna 2009 - Odjezd z Milána

14. srpna 2009 v 10:39 | RichaRd. § Mich-All
Marta nás nechala posnídat, osprchovat se a sbalit se, naložila si nás do auta a vyvezla nás za Miláno. Ukápla slzu a řekla, že se cítí, jako by po vánocích vysazovala nechtěná štěnata za městem. My se tak taky cítili. Jenže my už nejsme štěňata, ale velcí psi, takže jsme zvedli hlavy, nasáli vůni rozpáleného asfaltu a vydali se na pospas stopařskému osudu. Ještě jsme zahlédli v protisměru odjíždějící Martu a už jsme vztyčeným palcem a smutným pohledem prosili projíždějící řidiče o svezení.

Pondělí, 3. srpna 2009 - Miláno očima turistů

4. srpna 2009 v 0:40 | Michal & RichaRd.
Když jsme se ráno v osm vzbudili, tak už nebyl nikdo doma. Dole v kuchyni nás čekala připravená snídaně a po ní jsme se vydali do centra.

Nedělě, 2. srpna 2009 - Turín, Miláno

4. srpna 2009 v 0:33 | Michal & RichaRd.
Ráno bylo příjemně příjemné. Dobře se spalo, snídaně z konzervy byla lahodná, jen jsme měli celou noc pocit, že prší, ale naštěstí to bylo jen šumění listí ve větru.

Sobota, 1. srpna 2009 - Do Monaca, z Monaca

4. srpna 2009 v 0:29 | Michal & RichaRd.
Trošku jsme si pospali, takže odchod z kempu proběhl až v půl desáté. Ale aspoň jsme ráno zjistili, k čemu můžeme využít takzvané šokšování, které jsme zatím prováděli jen tak nazdařbůh k zahnání nudy. Vše máme totiž napůl, všeho tak zhruba stejně, ale občas se najde něco navíc, co nejde rozdělit, tak od teď o vše šokšujeme. Například závěrečné smotání stanu atd.

Pátek, 31. července 2009 - Stopování po francouzsku

4. srpna 2009 v 0:24 | Michal & RichaRd.
Díky snídani jsme odešli z kempu neuvěřitelně brzy. Snídani jsme totiž vynechali.

Čtvrtek, 30. července 2009 - Uvíznutí

4. srpna 2009 v 0:21 | Michal & RichaRd.
Dnes se to zase konečně podařilo - vstali jsme hodně brzy, takže den začínal slibně. Sice přes noc maličko pršelo, ale ráno byla obloha jako vymetená. Klasické ráno - snídaně, hygiena, balení a odcházeli jsme ještě před devátou.

Středa, 29. července 2009 - Mizerné ráno, příjemný večer

4. srpna 2009 v 0:15 | Michal & RichaRd.
Dnes jsme chtěli vyrazit hodně brzo a urazit pořádný kus cesty, takže Richard vyhlásil ve čtvrt na osm budíček, který Michal úspěšně bojkotoval, protože včera smáčel hrdlo francouzským vínem na oslavu jeho kulatých dvacátých sedmých narozenin a vzdorovitě si vyspával až do osmi. Ale to byla pořád ještě pohoda.

Úterý, 28. července 2009 - Odjezd z Barcelony do Francie

29. července 2009 v 16:29 | Mich-All § RichaRd.
Po snídani nás Laia zavezla pár kilometrů za Barcelonu do el Masnou a pěšky jsme šli další tři kilometry, až do Premiá de Mar, protože cestou nebylo jediné kloudné místo na stopování.

Pondělí, 27. července 2009 - Už jsou z nás rodilí Barceloňané

28. července 2009 v 2:42 | Mich-All § RichaRd.
Po Barceloně chodíme bez mapy, v metru předbíháme stojící lidi na jezdících schodech a určitou pláž poznáme už z dálky, podle toho, jaký plavčík sedí na věži.

Nedělě, 26 července 2009 - Flákání se po Barceloně

28. července 2009 v 2:38 | Mich-All § RichaRd.
Ne že bychom včera nějak moc flámovali, ale dorazli jsme nad ránem a tak jsme dnes vstali až nějak kolem poledne. V zápětí dorazili Lainy rodiče, proběhlo seznamování na španělský způsob - podávání rukou, objímání a líbání. Vše by bylo ještě celkem v pořádku, ale vstávali jsme asi deset minut před tím a byli jen v trenýrkách. Půl hodinky na to proběhlo to samé s jejím strýcem a s rodičema Lainy spolubydlící - Evy. Pak tu otcové společně vyvrtali pár děr do zdí, matky si nás chodili prohlížet a za hodinku všichni odešli na oběd.

Sobota, 25. července 2009 - Barcelonské pláže a noční parky

28. července 2009 v 2:32 | Mich-All § RichaRd.
Na místní poměry jsme vyjeli časně ráno s Laiou na pláž Marbella. Tam na nás čekala její kamarádka Laura a plná pláž nudistů. Bylo jich víc než oblečených, ale my jsme hrdě vytrvali a opalovali se jen "na Portugala" - vyhrnuli jsme si plavkokraťase vysoko nad kolena, jak jsme to viděli snad u všech místních frajerů v Lisabonu. Prozkoumali jsme okolní mola, Laia s Laurou odešly a my si prošli část města podél pláže.

Pátek, 23 července 2009 - Barcelona!

28. července 2009 v 2:31 | Mich-All § RichaRd.
První noc byla hrozná. Bylo neuvěřitelné dusno. Jsme zvyklí na horko, ale v noci se venku v přírodě aspoň trochu ochladí a nad ránem bývá celkem chladno. Zato tady ve městě je všechno přes den rozpáleno sluncem, aby to v noci sálalo, jako jedny obrovské akumulační kamna. Navíc ta moje (Michalova) alergie..

Čtvrtek, 23. července 2009 - Blbnutí ve vlnách a druhý slavnostní příjezd do Barcelony

28. července 2009 v 2:25 | Mich-All § RichaRd.
Tak jsme se dnes podruhé navždy rozloučili s Helmutama, Pavel s přítelkyní (omlouváme se, ale zapoměli jsme její jméno; očekáváme jej v komentáři pod článkem) taky odjeli a my si šli po ránu zaskákat do skoro třímetrových vln. Ve vlnách jsme se plácali až do odpoledne a to byl asi i největší zážitek dne.

Středa, 22. července 2009 - Další den, plný neuvěřitelných zážitků

23. července 2009 v 23:25 | Mich-All § RichaRd.
Ráno se nám podařilo rychle stopnout auto k nádraží v Puzolu. Posunkama jsme ke všeobecnému veselí všech v čekárně naznačili neméně pobavené prodavačce, že chceme dva lístky do Benicassimu. Prodavačka nás posunkama poslala na druhé nástupiště, kde jsme potkali paní, která nás ráno u kempu předjížděla na kole a něco na nás Španělsky pokřikovala. V Castellónu, kde jsme přestupovali, jsme se dali do řeči se dvěma Čechy - měli sebou psy, jeli na černo a živí se stavěním soch z písku na pláži. Prý se vrací domů, cestou ještě chtějí něco vydělat a na vánoce chtějí být doma.

Pondělí, 20. července 2009 - Valencie

23. července 2009 v 23:20 | Mich-All § RichaRd.
Do Valencie jsme z kempu dorazili pouličkou, uložili batohy do úschovny na vlakovém nádraží a vyrazili v kraťáskách a žabkách prozkoumat město.

Neděle, 19. července 2009 - Zase kus cesty za náma, před náma Valencie

23. července 2009 v 23:14 | Mich-All § RichaRd.
Ráno prý Richard potkal nějaké Čechy, co stanovali vedle nás, ale spěchali na vlak, tak jsem je ani neviděl. My jsme chtěli taky co nejdřív vyrazit a ujet co nejvíce.

 
 

Reklama